NAPIŠTE NÁM | ARCHIV | GALERIE | KUDY K NÁM | SPONZOŘI | NABÍDKY |

AKTUÁLNĚ


11. 09. 2016 Moravská in line tour

V neděli jsme byli už po třetí pozváni k účasti na Moravské in line tour. Měli jsme ještě ve sklepě zapůjčené tříkolové vozíky, takže to bylo vhod pro tento závod. Počasí i v září bylo úplně letní, na nebi ani mráček, v sadech byla bezva sportovní nálada a naše děti se za fandění, potlesku a v doprovodu zkušených závodníků odjely závodní trať- zcela zkušeně.

Jak řekli sami závodníci, byla to pro ně milá a zajímavá zkušenost.

Foto v galerii


23. 04. 2016 JOY RUN 2016

Dubnové sobotní dopoledne jsme již podruhé strávili v Městských sadech a zúčastnili se netradičního běžeckého závodu Joy Run. Tentokrát jsme oblékli zelené trikoty, nalepili přidělená čísla, nasedli do sportovních vozíků a hurá se seznámit s našimi běžci. Všichni jsme závodili hned v prvním běhu a společníky nám dělaly týmy poskládané ze studentů a profesorů místních škol.
Všechny týmy byly statečně odhodlány uběhnout, co možná nejrychleji celých 6 kilometrů.
Každý závodník po proběhnutí cíle dostal medaili, jen my ve vozíčcích jsme navíc dostali i krásný pohár. Společné foto si užívali úplně všichni, na některých byla vidět únava, ale dobrá nálada panovala pořád.

Foto v galerii


17. 03. 2016 ZMĚNA ČÍSLA BANKOVNÍHO ÚČTU

Sírius, příspěvková organizace oznamuje, že od 1.3.2016 došlo ke změně poskytovatele bankovních služeb, a tedy i změně čísla bankovního účtu, nyní vedeného ho u UniCredit Bank Czech Republic, a.s.

Číslo účtu: 2112515104
Kód banky: 2700


15. 03. 2016 Sírius, příspěvková organizace je certifikovaným pracovištěm Bazální stimulace

Dne 15. 3. 2016 proběhla v domově supervize péče v konceptu Bazální stimulace. Supervizi vedla PhDr. Karolína Friedlová, ředitelka a jednatelka společnosti INSTITUT Bazální stimulace® s.r.o., certifikovaná lektorka, supervizorka a odborný garant vzdělávacích programů.

Koncept Bazální stimulace je pedagogicko-ošetřovatelský koncept, který se orientuje na všechny oblasti lidských potřeb. Koncept poskytuje vhodné podněty pro psychomotorický vývoj člověka, stimuluje vnímání, komunikaci a hybnost. Nejdůležitější myšlenkou v konceptu BS je individualizace péče a umožnění prožití života lidí s těžkými změnami v oblasti vnímání a pohybu v nejvyšší možné kvalitě. Koncept nabízí možnosti uspořádat životní podmínky lidí s těžkým postižením tak, aby byl podporován jejich vývoj. Cílem je, aby se tito lidé cítili dobře a byla podporována jejich samostatnost.
Slova autora konceptu Prof. Dr. Andrease Fröhlicha: “Hledáme řešení, která vyhovují lidem se sníženou úrovní chápání. To, co se dennodenně děje s nimi a kolem nich, jim musí být srozumitelné, tedy jasně strukturované, nekomplikované. Tento princip platí pro veškeré úkony, doteky a nutné ošetřovatelské manipulace, stejně jako pro podobu konkrétních mezilidských kontaktů. Bazální stimulace znamená jít společnou cestou pečujících, terapeutů, pedagogů, klienta a jeho rodiny.“
…PhDr. Karolína Friedlová

Na základě úspěšně proběhlé supervize za splnění všech podmínek byl k 30. 3. 2016 vystaven certifikát pracoviště Bazální stimulace.

Foto v galerii


08. 01. 2016 Mikulášská nadílka a vánoce v Síriu

Studenti Střední zdravotnické školy Opava, příspěvkové organizace, se rozhodli, že dětem z domova Sírius nadělí nevšední Mikulášské odpoledne. Mladí lidé, kteří se na školní praxi poprvé setkávají s lidmi s těžkým mentálním a tělesným postižením, se rozhodli uspořádat Mikulášskou nadílku spojenou se zpíváním koled. V domově se tak sešlo velké množství čertů a andělů, hrálo se a zpívalo. Děti byly doslova nadšené.
Na školní praxi se studenti učí jak s našimi uživateli komunikovat, jakou podporu jim poskytnout a brát je jako své partnery. A když se tohle naučí, mohou šířit povědomí, že je život s nimi zajímavý a stojí za tu námahu se jim věnovat. Mnozí z nich se do Síria vracejí jako dobrovolníci, bez kterých by se nám nedařilo účastnit se běžných aktivit života mimo domov.
Studenti se navíc rozhodli uspořádat školní sbírku na nákup vánočních dárků a dárky jít společně nakoupit.
Podařilo se jim vybrat takovou částku, za kterou jsme si mohli dovolit koupit dárky, které si běžně nemůžeme dovolit. Je to jako doma, taky nejde kupovat drahé dárky jen tak, když si děti vzpomenou. My jsme k tomu měli nádhernou příležitost - vánoce a dárky jsme byli nakoupit spolu, tedy děti se studenty. S peněženkou plnou peněz jsme v obchodním centru jezdili nahoru a dolů a nakupovali. Podařilo se nám nakoupit ozvučené hračky, hračky, které reprodukují říkanky a které taky motivují k pohybu ruky. Myslím, že to byl pro studenty nevšední zážitek, jak jsme se prodírali s vozíky mezi regály a vybírali to nejlepší, a hlavně jsme nakoupili za jedno dopoledne vše na jednom místě. Po obchodním centru jsme se pohybovali s využitím výtahu, nebyl pro nás problém jezdit z patra do patra, výběr jsme nijak neošidili. Peníze jsme utratili do poslední koruny. Doma pak zbývalo dárečky zabalit a dát je pod vánoční stromeček.
Dárečky udělaly velikou radost, protože jejich barevnost a zvuky jsou pro děti zábavné, motivující a i pro děti, jejichž postižení je smyslové, jsou tyto nové zvuky a barvy zajímavé a vnímají je právě zbytky svých smyslů.
Já osobně jsem ráda, že se mezi mladými lidmi v dnešní době našlo tolik solidarity, empatie a chuti udělat něco hodně jiného a věřte, že pro naše děti fakt užitečného.

Uživatelé i pracovníci všem aktivním studentům děkují.

Foto v galerii


<< novější starší >>
 
© 746 01 Opava, Mánesova 7 tel. 553711803, 553623173 usp.manesovaopava@centrum.cz