Načítání obsahu...

Aktuality

Zákaz návštěv v krajských zařízeních zdravotní a sociální péče - ODVOLÁNO

22.5.2020

Zákaz návštěv ve všech krajských zařízeních byl hejtmanem odvolán dne 22.5.2020 na tiskové konferenci. 

Zákaz návštěv se vztahuje pouze na LDN, DD a nemocnice v okrese Karviná. 

--------------------------------------------------------------------------------------------

21.5.2020

Vyjádření hejtmana Ivo Vondráka k nepříznivému vývoji epidemiologické situace v Dole Darkov


Hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák:

„S ohledem na nepříznivý vývoj epidemiologické situace v Dole Darkov jsme rozhodli o opatřeních, jejímž cílem je zajistit maximální ochranu občanů z rizikových skupin. S okamžitou platností byl vyhlášen zákaz návštěv v krajských zařízeních zdravotní a sociální péče. Tento zákaz platí v organizacích Moravskoslezského kraje, jako jsou nemocnice, domovy seniorů a další sociální zařízení.

S koncem nouzového stavu není v kompetenci hejtmana ani krizového štábu opatření nařídit plošně na celém území regionu, veškeré kompetence jsou na Krajské hygienické stanici, přesto toto opatření doporučujeme i ostatním zřizovatelům a poskytovatelům v regionu.

Situaci ve společnost OKD sledujeme, bude se jí zabývat také Krizový štáb Moravskoslezského kraje, který zasedá v pondělí 25. května 2020. Po konzultaci s covid týmem při Ministerstvu zdravotnictví České republiky jsme se rozhodli, že další případná opatření vyplynou z výsledků víkendového plošného testování ve společnosti OKD. Pokud dojde ke zhoršení epidemiologické situace, připravujeme se na možnost vyhlášení stavu nebezpečí. Díky tomuto kroku bych jako hejtman získal kompetence nařizovat krizová opatření na území kraje, která by mohla pomoci řešit aktuální epidemiologickou situaci.“


Zdroj: www.msk.cz

Zpět na aktuality
Líbil se Vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli!