Identifikace dobré praxe při poskytování sociálních služeb

05. 11. 2021

Sírius, příspěvková organizace, se zapojila do projektu Ministerstva práce a sociálních věcí „Rozvoj a podpora modelů kvality pro systém sociálních služeb“ a přihlásila do I. pilotáže Identifikace dobré praxe při poskytování sociálních služeb s tématem Individuálně nastavené alternativní formy komunikace. 

Děkujeme za možnost zúčastnit se tohoto projektu, a ještě více si ceníme, že nám byla dána příležitost maximálně sdílet naše zkušenosti, znalosti a radost z úspěchu, když vidíme, že to má smysl. 

Samotná pilotáž nás posunula zase o krok dále, jelikož se při ní v přímém přenosu objevovaly nápady, náměty i inspirace. Mohli jsme prezentovat naše začátky, průběh i výsledky, protože toto téma je pro nás stěžejní už od roku 2014, kdy jsme se systematicky začali vzdělávat a pracovat s externí podporou. 

Je pro nás důležité téma komunikace sdílet co nejvíce lidem, veřejnosti, pečující, odborníkům, a jsme velmi rádi za projekty tohoto typu, kdy můžeme nejen ukázat, co jde, ale taky co by šlo a co je k tomu potřeba. Možnost podpory ze správných míst, což nám tento projekt umožňuje, je neskutečná a my již plánujeme, jak ji co nejvíce a co nejlépe využít, abychom mohli poskytovat kvalitní služby. 

Velmi si ceníme práce svých kolegů, protože zejména na nich to celé stojí, na jejich zápalu a chuti dělat věci jinak, a tím posouvat kvalitu života lidi s postižením stále výš.

Děkujeme!

top