Olympiáda handicapovaných sportovců 2023

07. 06. 2023
Dne 7. 6. 2023 se konala Olympiáda handicapovaných sportovců v hale na Mařádkové ulici. Za Sírius byli nominováni dva nadějní sportovci, David a Honza. Oba chlapci mají rádi zábavu, tak jsme to šli zkusit.

Už od 7:30 probíhala prezentace sportovců, tak jsme museli časně ráno posnídat a vyrazit. S doprovodem a zajištěním nám pomohly studentky ze soukromé obchodní akademie, obor sociální činnost.

Sportovci se postupně scházeli na místě a tím pádem rostla konkurence. Soutěžící byli rozdělení do kategorií, ke kterým byl vždy přidělen jeden voják České armády. Ten zajišťoval přesuny na stanoviště, občerstvení a vše, co bylo potřeba.

Kluci závodili v hodu na cíl, slalom ve vozíku, v nejdelším dojezdu, v hodu míče do koše. Po vyčerpávajících disciplínách bylo potřeba doplnit energii, kdy měli organizátoři připravené koblížky a nanuky, taky pití.

Ve výsledkové listině byl na bronzové příčce umístěn závodník Honza a na pátém místě závodník David. Kluci byli unavení, ale šťastní a plni nových zážitků..