Joy Run

02. 06. 2018

Letošní ročník oblíbeného závodu připadl na 2. června, proběhl tedy společně s oslavami Dne dětí. Ranní rozběhy musely běhat v pláštěnkách, nám šťastnějším už počasí přálo trošku víc, takže jsme se mohli hned po obědě vydat pěšky do Městských sadů. Start našich závodníků byl plánovaný na 14:00. Po registraci jsme měli ještě chvilku čas, v klidu jsme si oblékli červené dresy a usadili se pod stromy do stínu.

Jako první běžci byl nadějný tým ZŠ Mařádkova, a jelikož nepodcenili přípravu, nakonec proběhli cílem na úžasném prvním místě. Týmu OA Opava, horda statných běžců si statečně poradila i s nelehkou váhovou kategorií a doběhli těsně druzí.
První závodníci měli závody za sebou a šli se ještě mrknout na atrakce do parku, protože tam to taky žilo. Kolotoče, stánky, vystavené vozy hasičů, záchranky i policie, byly velkým lákadlem pro všechny malé i velké.

Někteří ještě čekali na svůj start do 15:30. Běželi s týmy složenými z veřejnosti a byl to velice napínavý a početně největší rozběh. Na startu čekala spousta nedočkavých závodníků.

V cíli ještě medaile, pohár pro účastníky a hurá do parku za hasiči.